Nusipirkau naudotą automobilį su užslėptais defektais ką daryti?

Nusipirkau naudotą automobilį su užslėptais defektais

Nusipirkau naudotą automobilį su užslėptais defektais, tai labai dažnai girdima frazė. Naudoto automobilio pirkimas dažnai atrodo kaip puiki galimybė sutaupyti pinigų. Tačiau kartais paaiškėja, kad įsigyta transporto priemonė turi užslėptų defektų, apie kuriuos pardavėjas neinformavo. Jei jums taip nutiko, neskubėkite nusiminti – situaciją galima išspręsti.

Kokie defektai gali būti užslėpti?

Perkant naudotą automobilį, dažnai kyla rizika, kad ne visi trūkumai bus iš karto pastebimi. Pardavėjai gali slėpti įvairias problemas, pavyzdžiui:

Variklio arba transmisijos gedimai

Tai viena rimčiausių problemų, kuri gali būti paslėpta. Pardavėjas gali tyčia sumažinti variklio gedimų simptomus arba tiesiog neatskleisti pilnos automobilio būklės.

Paslėpta rida

Automobilio odometro „atsukimas“ yra viena iš dažniausiai pasitaikančių apgavysčių. Tai daroma siekiant padidinti transporto priemonės kainą.

Kėbulo defektai ir avarijų istorija

Dažnai pardavėjai stengiasi paslėpti, kad automobilis buvo patekęs į avarijas. Tai gali būti padaryta profesionaliai užmaskuojant dažų sluoksnio pažeidimus arba net neinformuojant apie rimtesnius konstrukcijos trūkumus.


Nusipirkau naudotą automobilį su užslėptais defektais

Kokios yra jūsų teisės?

Nusipirkau naudotą automobilį su užslėptais defektais, pirkdami automobilį, turite tam tikras vartotojo teises, kurios gali padėti spręsti tokias situacijas.

Naudoto automobilio garantija

Lietuvoje naudotiems automobiliams galioja tam tikros garantijos. Jei defektai buvo užslėpti ir išaiškėjo netrukus po pirkimo, galite reikalauti, kad pardavėjas juos pašalintų arba atlygintų nuostolius.

Sutarties pažeidimas

Jei pirkimo-pardavimo sutartyje nurodyta, kad automobilis yra „be defektų“, tačiau jie visgi išaiškėjo, galite kreiptis į teismą dėl sutarties pažeidimo.


Žingsniai, kaip spręsti problemą

Kad išspręstumėte situaciją kuo efektyviau, laikykitės šių veiksmų:

1. Dokumentuokite defektus

Kai tik pastebėsite defektus, juos nufotografuokite ir išsaugokite įrodymus. Tai gali būti naudinga, jei teks kreiptis į pardavėją ar teismą.

2. Kreipkitės į pardavėją

Susisiekite su pardavėju ir informuokite apie problemą. Dažnai pardavėjai sutinka spręsti situaciją, kad išvengtų papildomų problemų.

3. Konsultuokitės su teisininku

Jeigu pardavėjas atsisako bendradarbiauti, verta pasikonsultuoti su teisininku. Jis gali padėti įvertinti jūsų galimybes reikalauti kompensacijos.


Kaip išvengti užslėptų defektų?

Kad panaši situacija nepasikartotų, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

Facebook
WhatsApp
Email
Print

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *